AZON MATRIX XXL UV-LED přímý potisk

Nejnovějším členem rodiny tiskáren Azon UV-LED je velkoformátová plochá řada MATRIX:

  • velikost tiskové plochy 107 x 240 cm
  • pro materiály do výšky 200 mm
  • tiskne barvu a bílou simultálně
  • lak s plným nebo částečným leskem
  • textura, zvýšený tisk
  • ADA-kompatibilní Braillovo písmo
  • plug & play ROTAX adapter pro potisk válcových i kónických předmětů

Popis

Azon MATRIX představuje pouze širokoformátovou UV tiskárnu na trhu s možností tisku až 200 mm na výšku.

Tiskne přímo na jakýkoli druh materiálu, jako je PET, ABS, polykarbonát, TPU, dřevo, kámen, sklo, plátno, keramiku, hliník a kůži. Azon MATRIX představuje ideální řešení pro dosažení zisku za nižších provozních nákladů. Schopný robustních požadavků na průmyslový tisk, včetně těžkých, tuhých materiálů a požadavků na vysoce kvalitní objemový tisk (jednotky USB, pouzdra na smartphony, zapalovače, pera atd.) Azon MATRIX pokrývá celou řadu aplikací pro firemní tisk. Díky dlouhodobě vysoce energeticky účinnému systému vytvrzování UV LED lamp okamžitě a efektivně přilne inkoust k jakémukoli druhu substrátu. Robustní postel, inteligentní vakuový stůl, plně vybavený software Azon RIP a inkoustová technologie UV TurboJet zajišťují dokonalý výsledek při každém tisku.

 

Spolehlivý a kompatibilní systém

Řada Azon MATRIX se vyznačuje monoblokovou strukturou s elektronickými součástmi bezpečně zabudovanými do těla stroje. Tento jedinečný design monobloku umožňuje jednoduchou instalaci a flexibilitu systému, aby se mohl přemístit na mnoho míst. Přesný vodící šroub zajišťuje vysokou spolehlivost a opakovatelnost, která zvyšuje výkon a přesnost. Díky použití kuličkových ložisek mezi kolejnicí a blokem je možné pro lineární vedení dosáhnout velmi přesného lineárního pohybu. Jeho hliníkový rám snižuje vibrace a zvyšuje nosnost, zatímco jeho zónované vakuové lůžko udržuje média stabilní, aby byl zajištěn stabilní tisk. Snížené zásahy obsluhy zaručují zlepšenou produktivitu.

Zvládne širokou škálu aplikací

S rozlišením 2880 dpi tiskne Azon MATRIX téměř fotografickou kvalitu obrazu na všestranných substrátech a rozšiřuje možnosti pro více osobních a kreativních aplikací zajišťujících vysokou produktivitu a dokonalý výsledek při tisku. Azon MATRIX tiskne prakticky na jakýkoli pevný a archový materiál a zaměřuje se jak na funkční komunikaci s kreativními aplikacemi. Proto může být velmi použitelný v různých průmyslových odvětvích s požadavkem na vysoce kvalitní objemový tisk, jako je kožedělný průmysl, grafika veletrhu, dekorace interiérů, sign průmysl, nábytkářský průmysl atd. Duální bezpečnostní režim pro automatickou detekci tloušťky média a ochranu hlavy zabezpečenou tiskovou hlavou před poškození před zahájením tisku, zatímco výkonný zónový vakuový systém udržuje materiál rovný a umožňuje tisk na měkké a tenké materiály s pozoruhodnou přesností. Vylepšená mediální předvolba zahrnutá pro větší pohodlí otevře dveře do nekonečných obchodních oblastí.

Efektivní model inkoustového systému

Azon MATRIX, který se vždy snaží vyhovět všestranným požadavkům našich zákazníků, je dodáván se systémem 500 ml sypkého inkoustu. Aby byl udržen přesný vysoce kvalitní tisk i během dlouhých výrobních provozů, Azonprinter včlenil šest speciálně navržených velkoobjemových inkoustových nádrží s monitorovacími senzory, které jsou konstruovány tak, aby splňovaly požadavky velkoobjemových operací. Každá nádrž pojme 500 ml inkoustu, který je mimořádně snadno ovladatelný a odstranitelný. Unikátní automatizovaný systém recirkulace inkoustu Azon cirkuluje bílý inkoust ve stroji při každém spuštění a vypnutí stroje, aby se zabránilo usazování inkoustu. Inkoustové nádrže lze doplňovat z inkoustových lahví, odpad z inkoustu je minimalizován a můžete tisknout nepřetržitě bez přerušení. Kromě toho tento systém řídí vypouštění bílého inkoustu, snižuje plýtvání inkoustem a vylučuje ruční údržbu.

Nové živé a barevné inkousty UV TurboJet

V zájmu splnění obchodních požadavků zákazníků je konfigurace inkoustu dodávána v CYMK + 2x bílá + 2x čirá. Nový inkoust UV TurboJet dostupný pro nový Azon MATRIX dramaticky zvyšuje kvalitu tisku. Zářivé a barevné tisky lze očekávat na jakémkoli druhu materiálu: kámen, sklo, dřevo, plast a plátno bez ohledu na vnitřní nebo venkovní použití. Všestrannost bílého inkoustu jako základu pro vrstvu CMYK s vysokou hustotou poskytuje neobvyklé a kreativní textury na všech materiálech.

Pokročilý software AZON RIP pro jedinečné speciální efekty

Plně vybavený software Azon RIP nabízí různé funkce, nástroje a doplňky, jako je tisk až 5 vrstev v inline režimu v závislosti na rozlišení, vyblednutí a změně počtu použitých trysek, vytváření reliéfu nebo zvýšeného tisku až do 2 mm, což zákazníkům umožňuje tisknout jakýkoli požadovaný standard ADA a Braillovo písmo. Azon RIP umožňuje uživatelům okamžitě zvolit správná nastavení pro jejich nejoblíbenější aplikace, což dramaticky zvyšuje produktivitu tiskárny a celkový výkon.

Rotační adaptér pro válcový tisk

Možnosti digitálního tisku se nyní zdvojnásobily pomocí speciálně navrženého rotačního adaptéru. Rotax umožňuje tisk na širokou škálu válcových předmětů o průměru od 41 mm do 127 mm a výšce až 279 mm. Tiskněte na válcové a kuželové předměty, jako jsou sklenice na pivo a víno, kelímky, svíčky, trubice, plechovky, tanky, vázy, ceny a mnoho dalšího. Rotax umožňuje efektivní a precizní válcový tisk tím, že poskytuje bílé i plnobarevné výtisky.

 

Další informace

Max print area

42.1" x 94.5" (107×240 cm)

Max media thickness

7.9" (20 cm)

Printing technology

piezo inkjet technology (8 ink channels with 180 nozzles each)

Printing resolution

up to 2,880 dpi x 1,440 dpi

Printing speed

up to 43 sqft/h

Ink capacity per color

17.9 fl.oz. (500 ml) bottle, refillable

Ink configuration

CMYK WW GG, CMYK WWWW and other options available

Ink curing

UV-LED (adjustable)

Included with printer

White ink circulation, automatic height adjustment, ink tank sensors, starter kit with ink, cleaning materials and accessories

Optional items

– ROTAX round printing unit for cylindrical and cone objects
– Vacuum table with vacuum pump

Software

AZON RIP

OS

Windows 7 Professional and higher

Connection

Ethernet

Power

110 V, 50/60 Hz

Dimensions

73" x 126" x 43" (186 x 320 x 110 cm)

Weights

1565 lbs. (710 kg)